طراحی وب‌سایت از جمله به‌روزترین و پرکاربرد‌ترین موضوعات مربوط به کسب‌وکار است. امروزه هر کسب‌وکاری برای افزایش فروش و تعداد مشتریان حداقل به یک نشانی و وب‌سایت اینترنتی نیاز دارد. با این حال طراحی یک وب‌سایت مناسب چه برای معرفی یک شرکت و چه برای فروش محصول همیشه مسئله‌ای پرچالش است.

 فارغ از هزینۀ طراحی وب‌سایت توجه به عوامل دیگری مانند تولید محتوا، طراحی ظاهر سایت و بررسی سرعت و سئوی سایت اهمیت زیادی در موفقیت یک وب‌سایت اینترنتی دارد. در کنار همۀ این عوامل داشتن یک سایت مناسب به شما کمک می‌کند بیش از پیش دیده شوید و مشتریان بسیاری را جذب کنید. بنابراین شما به‌عنوان صاحب یک کسب‌وکار باید بدانید که چه انتظاراتی از سایت خود دارید و می‌خواهید چه اهدافی را از طریق آن دنبال کنید.

در ادامه به برخی از مهم‌ترین ویژگی‌های یک وب‌سایت مناسب می‌پردازیم.

انتخاب وب‌سایتی مناسب کسب‌وکارتان

پیش از هر اقدامی شما باید بدانید که چه انتظاراتی از وب‌سایت خود دارید و می‌خواهید از طریق آن به چه اهدافی دست پیدا کنید.

وب‌سایت‌ها انواع مختلفی دارند نظیر وب‌سایت‌های شرکتی، فروشگاهی، صنعتی، پزشکی و… . هرکدام از این وب‌سایت‌ها بسته به نوع ویژگی‌های منحصربه‌فردی دارند که غفلت از آن‌ها آثار جبران‌ناپذیری را به همراه دارد.

بنابراین پیش از هر اقدامی باید بدانید می‌خواهید برای معرفی خود از وب‌سایت استفاده کنید یا اینکه می‌خواهید محصولات خود را بفروشید یا به وب‌سایتی نیاز دارید که هردوی این اهداف را برای شما میسر کند.

شناخت مخاطب

در مرحلۀ دوم، شما باید مخاطبان خود را بشناسید تا بتوانید محتوایی مناسب برای آن‌ها تولید کنید. بنابراین بسیار ضروری است که بدانید چه کسانی بیشتر از وب‌سایت شما دیدن خواهند کرد. مخاطبان سایت را می‌توان در طیف وسیعی از نظر سن، جنسیت، تحصیلات، شغل و… دسته‌بندی کرد.

چه‌ نوع خدماتی ارائه می‌دهید؟

اکنون شما می‌دانید که هدفتان از طراحی سایت چیست و مخاطبان شما چه کسانی هستند. گام بعدی این است که تصمیم بگیرید چه نوع محتوا و خدماتی را می‌خواهید در اختیار مخاطبان خود قرار دهید و در مقابل از مخاطبان خود چه انتظاراتی دارید. اگر فکر می‌کنید که وب‌سایت شما باید امکاناتی بیشتر از یک وب‌سایت رقیب داشته باشد بدون نگرانی آن را با طراح سایت خود در میان بگذارید و از او بخواهید این امکانات را برای شما فراهم کند.

فراموش نکنید که هرچقدر مخاطبان شما ارتباط بیشتری با وب‌سایت شما برقرار کنند شما زودتر به اهداف خود دست پیدا می‌کنید.

بودجۀ خود را مشخص کنید

تعیین میزان بودجه به شما کمک می‌کند تا زودتر به اهداف خود برسید. مثلاً اگر بودجه‌ای که در نظر گرفته‌اید خیلی کم باشد به احتمال زیاد نمی‌توانید به تمام ویژگی‌های مدنظر خود دست یابید و حتی شاید مجبور باشید از قالب‌های آماده استفاده کنید. این در حالی است که برای طراحی یک وب‌سایت شرکتی باید کمی بیشتر از یک وب‌سایت فروشگاهی هزینه کنید تا به نتیجۀ مطلوب برسید.

با این حال فراموش نکنید که تمام این هزینه‌ها در راستای رشد و ارتقای کسب‌وکار شما است. در حقیقت طراحی سایت صرف هزینه نیست بلکه نوعی سرمایه‌گذاری بلندمدت برای برند شماست.

ویژگی‌های شرکت طراحی سایت

بدیهی است که طراحی سایت کاری تخصصی است و نمی‌توان آن را به افراد کم‌تجربه سپرد. تاکنون دربارۀ ویژگی‌ها و مراحل مختلف سایت صحبت کرده‌ایم اما انتخاب یک شرکت مناسب یکی از مهم‌ترین مراحل طراحی وب‌سایت است.

اگر شرکت طراحی سایت نتواند به‌خوبی ایده‌های شما را طراحی و پشتیبانی کند بدون شک زیان‌های بسیاری را به کسب‌وکار شما تحمیل خواهد کرد. با این حال شما نمی‌توانید به‌راحتی شرکت مناسب با ایده‌های خود را پیدا کنید. چراکه هم تعداد شرکت‌های طراحی سایت بسیار زیاد است و هم اینکه شرکت‌های طراحی وب‌سایت در طیف وسیعی مشغول فعالیت هستند. به همین دلیل شاید بررسی نمونه‌کارهای آن‌ شرکت‌ها و نوع پشتیبانی آن‌ها بهترین راه‌ها برای پیداکردن یک شرکت مناسب باشد.

طراحی سایت با پارسه

شرکت پارسه به‌تازگی طراحی سایت را به مجموعۀ خدمات خود افزوده و آمادۀ خدمات‌رسانی حرفه‌ای به مشتریان خود است. متخصصان ما در تمام مراحل طراحی سایت در کنار شما هستند و تلاش می‌کنند ایده‌ای شما را به بهترین شکل اجرا کنند.

طراحی اختصاصی

سایت شما بر مبنای سلیقه و سفارش شما طراحی میشه و متخصصان ما تلاش می‌کنند تمام ایده‌های شما رو به بهترین شکل به اجرا دربیارن.

واکنشگرا

برای هر وب‌سایتی لازمه که سایت خودش رو در اندازه‌های مختلفی نظیر تبلت، تلفن همراه، رایانه و حتی تلویزیون ارائه بده.

 

بارگذاری سریع

ما در پارسه تلاش می‌کنیم تا زمان بارگذاری اطلاعات وب‌سایت شما رو در مرورگرهای مختلف تا حد ممکن کاهش بدیم.

 

نمونه کارهای ما

سایت سیدوک

طراحی سایت شرکتی و خدماتی سیدوک بر بستر وردپرس و PHP

سایت خدمت نت

طراحی سایت شرکتی خدمت نت بر بستر وردپرس و PHP

سایت خدمت پرو

طراحی سایت شرکتی خدمت پرو بر بستر وردپرس و PHP

سایت صندوق رفاه بانک کشاورزی

طراحی سایت معرفی صندوق تامین آیته کارکنان بانک کشاوزی با برنامه نویسی .NET و  PHP

سایت مرجان سافت

 طراحی سایت شرکتی و فروشگاهی پردازش موازی مرجان بر بستر وردپرس، ووکامرس و PHP

سایت آتیه تدبیر سبز

طراحی سایت شرکتی گروه تامین آتیه تدبیر سبز بر بستر وردپرس و PHP

اگر این مطلب برایتان مفید بود به اشتراک بگذارید
پرسش و پاسخ
فهرست