ثبت شرکت اولین گام برای شروع فعالیت اقتصادی در کلیه حوزه ها بشمار می رود، اشخاصی که اقدام به ثبت شرکت ساختمانی می نمایند در نظر دارند که با ثبت شرکت در پروژه های ساخت ساختمان ها، ابنیه و اسکلت ساختمانی و فعالیت های دیگری نظیر عملیات های مرتبط با موضوع ساختمان و نظارت و اجرایی کردن آن ها فعالیت داشته باشند، موسسه حقوقی پارسه با بیش از دو دهه تجربه در عرصه ثبت شرکت ها از همه متقاضیان گرامی ثبت شرکت دعوت به عمل می آورد، جهت انجام امور ثبت شرکت و کسب اطلاعات مورد نظر در حوزه ثبت شرکت ها با شماره تلفن 02122883230 تماس حاصل فرمایند.

انواع شرکت های ساختمانی

• شرکت های مرتبط با امور پیمانکاری و اجرایی و انجام پروژه های ساخت و ساز ابنیه
• شرکت های ساختمانی برای انجام امور مشاوره پیمانکاری، این شرکت ها دارای افرادی متخصص برای طراحی، مشاوره، نظرات و اجرای پروژه های ساختمانی می باشند.

مدارک و شرایط لازم برای ثبت شرکت ساختمانی

• اگر واژه مهندسی در نام شرکت ذکر شود، باید مدرک مهندسی ارائه شود
• برای تمامی افراد ارائه تصویر برابر با اصل شناسنامه و کارت ملی الزامی است
• موسسین باید 35 درصد از سرمایه اولیه شرکت را پرداخت کرده و مدارک بانکی مرتبط با آن را ارائه کنند
• اصل گواهی عدم سوء پیشینه بازرسین، مدیرعامل و اعضای هیات مدیره

از اولین شروط جهت ثبت شرکت ساختمانی به صورت سهامی خاص این است که حداقل 3 سهامدار داشته باشد. این سهامداران باید در اولین جلسه ای که برای انتخاب روزنامه کثیرالانتشار، تصویب اساسنامه، انتخاب بازرسین قانونی شرکت، انتخاب اعضای هیئت مدیره(ازبین سهامداران) و مشخص کردن میزان سهام هر فرد صورت می گیرد و تحت عنوان جلسه مجمع عمومی می باشد، حضور داشته و تصمیم گیری نمایند.
کلیه سرمایه شرکت در شرکت سهامی خاص را موسسین تأمین می نماینددر حالی که در شرکت های سهامی عام، قسمتی از این سرمایه با فروش سهام به مردم عادی تأمین خواهد شد.
لازم به ذکر است با انتخاب اعضای هیئت مدیره در اولین جلسه مجمع عمومی موسسین، مدت تصدی این اعضاء نباید از 2 سال بیشتر شده و بعد از اتمام این مدت، باید برای تمدید مدت زمان تصدی افراد قبلی یا معرفی فردی جدید در جلسه مجمع عمومی عادی اقدام شود.
بازرسین شرکت دارای مدت تصدی یک سال مالی هستند و در این مدت، مسئولیت حساب های شرکت و رسیدگی به امور مالی را عهده دار خواهند شد. در صورتی که اعضای هیئت مدیره تخلفی نمایند، این بازرسین باید گزارش این تخلفات را به سهامداران اعلام کنند.

مدارک برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود

• اگر واژه مهندسی در نام شرکت ذکر شود، باید مدرک مهندسی ارائه شود
• برای تمامی افراد ارائه تصویر برابر با اصل شناسنامه و کارت ملی الزامی است
• اصل گواهی عدم سوء پیشینه مدیرعامل و تمامی اعضای هیات مدیره

موسسین بعد از اینکه این مدارک را تهیه کردند، باید برای تشکیل مجمع عمومی موسسین اقدام کرده و اساسنامه شرکت را تصویب نمایند. در شرکت با مسئولیت محدود حداقل 2 نفر باید به عنوان شرکا وجود داشته باشند. در جلسه مجمع عمومی موسسین اعضای هیئت مدیره را که می توانند از بین شرکا یا خارج از آن ها باشند، انتخاب می کنند. هر تصمیمی در جلسات صورت می گیرد باید به صورت صورت جلسه تنظیم شود و شرکا امضا کنند تا به اداره ثبت شرکت ها ارسال کرده و به صورت آگهی چاپ شود.

4 دیدگاه

آیا کسی که سوء پیشینه دارد میتواند اقدام به ثبت شرکت نماید ؟

بله . اما نمی تواند جزو هیئت مدیره، مدیرعامل و بازرسین شرکت باشد.

آیا یک شخص غیر ایرانی می تواند بدون شریک ایرانی اقدام به ثبت شرکت کند؟

بله . حتی می توانند مالکیت کامل شرکت را داشته باشند

ارسال دیدگاه

Filtered HTML

  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Allowed HTML tags: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Lines and paragraphs break automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.
مطالب مرتبط :

ثبت شرکت ساختمانی

ثبت شرکت اولین گام برای شروع فعالیت اقتصادی در کلیه حوزه ها بشمار می رود، اشخاصی که اقدام به ثبت شرکت ساختمانی می نمایند در نظر دارند که با ثبت شرکت در پروژه های ساخت ساختمان ها، ابنیه و اسکلت ساختمانی و فعالیت های دیگری نظیر عملیات های مرتبط با موضوع ساختمان...