حرفه ای ثبت, شناخته و ماندگار شوید
به دنیای تخصصی پارسه خوش آمدید

استاندار اردبیل بر تسهیل در ثبت شرکت های دانش بنیان تاکید کرد

ثبت شرکت

استاندار اردبیل با بیان اینکه سخت گیری در ثبت شرکت های دانش بنیان جایز نیست بر تسهیل در این زمینه تاکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ دکتر مجید خدابخش در نشست ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی اردبیل افزود : اکثر ارایه دهندگان طرح های دانش بنیان را جوانان دانشگاهی تشکیل می دهند که طرح های فناورانه ارایه و انتظار دارند که طرح ها و شرکت هایشان در ردیف دانش بنیان قرار گیرد.
وی با بیان اینکه باید مقررات و ضوابط علمی در این ارتباط رعایت شود، بیان کرد: قابلیت و شاخص های اینگونه طرح ها و شرکت ها ی دانش بنیان نباید برای همه مناطق کشور به شکل یکسان نگریسته شوند.
استاندار اردبیل اظهار کرد: بطور قطع این قابلیت ها و شاخص ها در همه افراد و نیز در همه نقاط ایران یکسان نیستند، اگر شاخص ارزش افزوده یک طرح در یک استان برخوردار ، 100درصد در نظر گرفته شود باید برای استان های کم برخورداری مانند اردبیل در ارتباط با این شاخص ، ملاحظاتی لحاظ شود.
او گفت : در استان هایی که سابقه فعالیت شرکت های دانش بنیان در آنها به چند دهه قبل باز می گردد نیز هیچگاه سطح ارزش افزوده طرح ها از ابتدا 40 درصد در نظر گرفته نشده بلکه آنها نیز شاید از 20 درصد شروع و اکنون سطح آن را افزایش داده اند.
دکتر خدابخش اظهار کرد: سخت گیری در ثبت شرکت ها و طرح ها به عنوان دانش بنیان نتیجه ای به غیر از سرخوردگی و ناامیدی جوانان و فارغ التحصیلان دانشگاهی و در نتیجه خسران جامعه نخواهد داشت.
استاندار اردبیل افزود: در صورت اندکی مدارا با طراحان و فن آوران متقاضی ثبت شرکت در ردیف دانش بنیان به تدریج شاهد نهادینه شدن فرهنگ مربوط به دانش بنیان و نیز اصلاح بعضی کاستی ها خواهیم بود.
او با اشاره به اینکه تعداد قابل توجهی از متقاضیان ثبت در زمره دانش بنیان را مشتریان اداره ها و ارگانهای دولتی تشکیل می دهند از مدیران ذیربط خواست بیش از پیش در ارتباط با رفع مشکل های این عزیزان توجه و تلاش کنند.

ارسال دیدگاه

Filtered HTML

  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Allowed HTML tags: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Lines and paragraphs break automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.

برنامه نویس و طراح : بیژن زند