حرفه ای ثبت, شناخته و ماندگار شوید
به دنیای تخصصی پارسه خوش آمدید

ثبت بیش از 8 هزار شرکت تجاری از ابتدای راه اندازی سامانه جامع ثبت شرکت‌ها

ثبت شرکت

مهدی اقبال مدیرکل ثبت اسنادو املاک استان فارس در گفت و گو با هشدارنیوز به نقل از میزان بااشاره به امار ثبت شرکت‌ها در این استان گفت: از ابتدای راه اندازی سامانه جامع ثبت شرکت‌ها در استان فارس تا پایان مهرماه سال جاری تعداد 8 هزار و 370 شرکت تجاری و مؤسسه در این استان به ثبت رسیده است.

وی گفت: از این تعداد، 2 هزار و 425 شرکت تجاری و موسسه غیرتجاری مربوط به 7 ماهه ابتدایی سال جاری است.

این مقام قضایی اظهار کرد: همچنین از شرکت‌های ثبت شده در 7 ماهه ابتدایی سال جاری تعداد 645 شرکت با مسؤلیت محدود، 1 هزار و 39 شرکت سهامی، 313 شرکت تعاونی و 4 شرکت تضامنی و تعداد مؤسسات غیرتجاری ثبت شده در این بازه زمانی 422 مؤسسه است.

اقبال با اشاره به محاسن سامانه جامع ثبت شرکتها از قبیل سرعت بخشی در ثبت تأسیس و تغییرات، شفافیت، حذف اوراق فیزیکی و در مجموع جلوگیری از اتلاف هزینه و وقت مراجعین، تمامی این فرایندها را حاصل برنامه‌ها و سیاست‌های سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در جهت تسریع و تسهیل و نیز حفظ و حراست از حقوق مردم برشمرد.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان فارس با اشاره به ثبت الکترونیکی شرکت و مؤسسات غیرتجاری در فارس گفت: مکانیزه کردن ثبت شرکتها همچنین باعث رونق فضای کسب و کار می‌شود و یکی از دیگر اهداف الکترونیکی کردن فرایند ثبت شرکتها، کاهش مراجعات حضوری و سرعت عمل و دقت در انجام این فرایند است که به نوبه خود تسهیل در امر سرمایه گذاری را سبب می‌شود.

وی ادامه داد: در صورتی که مدارک لازم جهت ثبت شرکت یا مؤسسه توسط متقاضیان بصورت کامل ارائه شود، ثبت شرکت و مؤسسه در اسرع وقت و کوتاهترین زمان ممکن انجام پذیر است و که این امر در راستای مکانیزه کردن امور ثبتی و پاسخگویی الکترونیکی به مراجعین است.

ارسال دیدگاه

Filtered HTML

  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Allowed HTML tags: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Lines and paragraphs break automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.

برنامه نویس و طراح : بیژن زند