طراحی لوگو

طراحی لوگو، یکی از مهم‌ترین فرایندهای برندینگ شرکت‌ها و مجموعه‌ها است. امروزه بیش از ۷۰ درصد از تبلیغات برندینگ، با استفاده از لوگوی شرکت‌ها صورت می‌پذیرد. به‌عبارتی، برای داشتن تبلیغاتی مؤثر و کارآمد کسب‌وکار شما نیازمند یک لوگوی حرفه‌ای است.

تعریف لوگو

در یک تعریف ساده لوگو یا طرحواره عنصری گرافیکی از علائم دیداری است که با سبک حروف یا قلم خاصی تنظیم‌ شده یا با اشکال تصویری به‌صورت ویژه (و نه الزاماً خوانا) چیده شده است. از آن برای تشخیص برندهای مختلف از هم استفاده می‌شود و به مخاطبان اجازه می‌دهد کسب‌وکار شما را از دیگر رقبایتان متمایز کنند.

در یک تعریف ساده‌تر می‎توان گفت لوگو یک نماد مختصر از نام به همراه اشاره به حوزۀ کسب‌وکار، برای حک شدن در ذهن مخاطبان است.

داشتن یک لوگوی مناسب برای کسب‌وکار شما بسیار مهم است.

هدف لوگو

لوگو به کسب‌وکار شما هویت می‌بخشد. لوگوی شما به مشتریان نشان می‌دهد که شما چه کاری انجام می‌دهید، چه کسی هستید و به چه چیزی اهمیت می‌دهید.

یک لوگوی مناسب به شما این امکان را می‌دهد که ارتباط قوی‌تری با مخاطبان خود داشته باشید. شما را در ذهن آن‌ها ماندگارتر می‌کند و کسب‌وکار شما را توسعه می‌دهد. از این رو طراحی لوگو در ساخت برند بسیار پراهمیت است و نمی‌توان آن را سرسری گرفت.

ویژگی‌های لوگوی موفق

لوگوی موفق، به لوگویی گفته می‌شود که در کمترین زمان بیشترین اطلاعات را دربارۀ کسب‌وکار شما در اختیار مخاطب قرار دهد. برخی از ویژگی‌های لوگوی موفق عبارت است از:

  • تطابق لوگو با کسب‌وکار:

یک طراحی خوب و موفق باید بتواند ارتباطی دو طرفه بین صاحب لوگو (نام تجاری و برند) و تجارتی که به آن اشاره دارد، برقرار نماید.

  • زودفهمی:

یک نشان تجاری موفق با مفهوم و خصوصیات برند هم‌خوانی دارد و معنای خود را به سرعت به مخاطب انتقال می‌دهد.

  • ماندگاری:

یک طراحی خوب و موفق باید بتواند در طول زمان همراه با کسب‌وکار شما تکامل پیدا کند و ماندگاری خود را در گذر زمان و رشد رقبا از دست ندهد.

  • انعطاف‌پذیر:

نشان تجاری موفق باید بتواند به دو صورت سیاه و سفید (تک‌رنگ) و تمام رنگی چاپ و در سایزهای مختلف مورداستفاده قرار گیرد بدون اینکه در ظاهرش تغییری ایجاد شود یا از کیفیتش کاسته شود.

  •  قابل ثبت:

نشان تجاری شما باید به‌گونه‌ای باشد که بتوان آن را ثبت کرد و از آن برای احراز حقوق مادی و معنوی بهره برد. به عبارتی یک لوگوی موفق باید تمام ویژگی‌های قانونی و ثبتی را دارا باشد.

به‌طور خلاصه می‌توان گفت طراحی یک لوگو باید ساده و گویا، منحصربه‌فرد و در ارتباط با موضوع کسب‌وکار باشد و در عین حال باید جذابیت بصری داشته و با مخاطب ارتباط برقرار کند.

طراحی لوگو با پارسه

با توجه به ویژگی‌هایی که در بالا ذکر شد اکنون واضح است که طراحی لوگوی مناسب کاری دشوار است و کوچک‌ترین اشتباهی در طراحی آن می‌تواند به‌کلی حوزۀ کاری یک برند را تغییر دهد. به همین دلیل برای طراحی یک لوگوی مناسب باید از متخصصان و کارشناسان خلاق و خبرۀ این حوزه بهره گرفت. شرکت پارسه دارای یک گروه طراحی خبره و خلاق است. تیم طراحی پارسه این توانایی را دارد که با توجه به نوع کسب‌وکار شما بهترین نشان تجاری را در اختیار شما قرار دهد.

نمونه کارهای ما:

فهرست